עיסוי תינוקות

עיסוי תינוקות בסיסי יכול להרגיע תינוק חרד, ויספק את כל היתרונות הנפלאים שעיסוי מספק למבוגרים. קורס זה מלמד את השיטה הפשוטה לעיסוי כללי, כמו גם תרגילים לעידוד פיתוח שרירים וקואורדינציה. גם אנחנו מכסים מצבים מיוחדים, כגון הצטננות, כאבי בטן, שיהוקים, עצירות, שלשול, בקיעת שיניים עצבנות ומצבים אחרים. קורס זה מתמקד בהוראת המטפלים לעסות את התינוק . בנוסף הקורס מלמד איך לתת להורים עצמם את הכלים להרגיע תינוק באמצע הלילה. מסיבה זו, הטכניקות פשוטות ופותחו על ידי ד"ר שמעון גודלמן.

קורס זה מציע גישה ייחודית לעיסוי תינוקות. היא פתוחה לאלה שאינם חדשים לעיסוי תינוקות, כמו גם אלה שאולי עשו אימון עיסוי תינוקות אחר ורוצים להמשיך ולפתח את כישוריהם.רוב המשתתפים יהיו בעלי הכשרה (כגון עיסוי או שיאצו), אולם כמובן פתוח לאנשי מקצוע אחרים בעבודה עם נשים ותינוקות שרוצים לכלול מגע כחלק מעבודתם. מטפלים בעיסוי יוכלו לפתח סגנון הייחודי משלהם.התלמידים יפתחו עושר של סגנונות עיסוי בהתאמה לכל תינוק וצרכיו שלו.

מסלול עיסוי תינוקות  נועד למי שרוצה להציע הדרכת עיסוי תינוקות להורים לתינוקות עד 18 חודשים, והצעות של איך להמשיך מעבר. יושם דגש על טכניקות מגע / עיסוי מפתח וכיצד לפתח ולשכלל מיומנויות אלה ולכלול אותם בשגרת העיסוי . טכניקות אלה יכללו שתי טכניקות עיסוי שוודי, כמו גם טכניקות המבוססות על שיאצו, הכוללים נקודות ומתיחות המטפלות בבעיות שונות.

יושם דגש על אופן שינוי של עיסוי התינוקות לשלבי התפתחות שונים של התינוק ולטיפול בבעיות ספציפיות שעשויה להוות דאגה. זמן יינתן לחקור את התאוריה הרלוונטית להתפתחות תינוק בדרך חווייתית ומנקודת מבט מערבית והמזרחית. יהיה גם זמן נתון לחקור את עבודה מול ההורים של התינוק.יושם דגש על הבנה ותמיכה בתפקידו של האדם (בדרך כלל הורה / מטפל עיקרי) הנותן את העיסוי. תרגילי הורה ותינוק גם ייכללו.

תכונה ייחודית של קורס עיסוי תינוקות זה הדגש על תמיכה באמא, כמו גם את התינוק. תרגילים רלוונטים ומודעות נשימה לאמא כלולה, כמו גם הדרכה ביצירת מפגשי אמא/תינוק.

עיסוי תינוקות הוא טכניקה עתיקה המחברת את ההורה והתינוק. זה הכל עניין של טיפוח קשר ותקשורת.

מגע הוא מרכיב מאוד חזק במליטה אנושית, כפי שהוא תקשורת, הן מילולי ולא מילולי, וקשר עין ממושך. עיסוי תינוקות מקיף ותומך בכל היבטים חיוניים אלה של מליטה, שמתפתחת באופן טבעי ברוב המקרים. עם זאת, מליטה עשויה לעתים להתעכב בשל הפרדה או נסיבות הנגרמות על ידי לידה מוקדמת, התאוששות מניתוחים קיסריים, סיבוכים רפואיים, אימוץ, חוסר תמיכה פיזית ורגשית לאם, ודיכאון שלאחר לידה זמנית. במקרים אלה, עיסוי תינוקות יכול לשחזר את האלמנטים של מליטה.

מדריך מוסמך עיסוי תינוקות  מלמד הורים לעסות את התינוקות שלהם בקבוצה או בהגדרת מעמד פרטית.התפקיד שלהם הוא לקדם את מגע הטיפוח ולהקל על תקשורת בין הורים ותינוקות בהוראה ואימון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *