חבישת קנזיוטייפ

 

בשנים האחרונות ראינו יותר ויותר את הטייפים הצבעוניים מעטרים את גופם של ספורטאים מקצוענים רבים באולימפיאדות ובמשחקים המשודרים בטלוויזיה. עכשיו אנו כבר יכולים לראות אותם על בני משפחה, חברים ומכרים. רבים מכם שואלים מהו אותו טייפ צבעוני שמשגע את העולם? שמו – Kinesio Tape מבית Kinesio Taping Association International. הקינזיו טייפ הוא המצאה ייחודית של ד“ר קנזו קאזה, היפני, שכבר בשנות ה-70 היה רופא כירופרקט ומדקר ידוע בארה“ב וביפן. הוא פיתח את הטייפ כך שיהיה קרוב מאוד לתכונות העור האנושי כתשובה למגבלות שבהן נתקל כאשר עבד עם טייפ הספורט הנוקשה עם מטופליו.

הקינזיו טייפינג הוא חלק מתרפיה מנואלית ומתאים לשורה גדולה מאוד של בעיות. הקינזיו טייפ משפר בעיות פיזיולוגיות, מתאים לבעיות אקוטיות, בעיות סאב-אקוטיות, בעיות שיקומיות ובעיות כרוניות, עוזר לגוף לחזור לאיזון, ולאחרונה משמש הרבה כדי למנוע פציעה חוזרת בספורט תרפיה. לקינזיו טייפ השפעה מידית. מרגע הנחתו על העור הוא מתחיל לשנות תהליכים ועושה שינויים פיזיולוגיים בגוף כמו הפחתת כאבים שונים כגון כאבי מחזור, נפיחויות, גודש ובעיות לימפתיות. רבים שואלים מהי התרופה שמצויה בטייפ? התשובה המדהימה היא שאין שום תרופה בטייפ! בעזרת הקינזיו אנחנו משנים את האינפורמציה שמגיעה למוח והוא מגיב ומשנה לגמרי את היכולות הפיזיולוגיות.

וכך זה עובד: כאשר אנו מניחים קינזיו על העור אנו אוטומטית מגרים את החיישנים שמצויים בעור אבל יחד עם זאת, הטייפ גורם להרמה של שכבת הדרמיס (השכבה השנייה של העור), בכך מפחית מהעומס על החיישנים שכעת יכולים לתקשר עם המוח ועם מערכת השלד-שריר בצורה מהירה ומדויקת יותר וזה מה שעוזר לנו להשפיע על הבעיה שיש לנו באותו איבר ובכך להביא לשיפור ולתוצאות הרצויות. אחד היתרונות הגדולים של הקינזיו טייפינג הוא שאפשר לשלב את הטיפול בו עם סוגים שונים של טיפולים כגון: הידרותרפיה, קריותרפיה, תרפיה מנואלית, גירוי חשמלי, אקופונקטורה ועוד…

כמה עובדות על קינזיו:
· ד"ר קאזה, היפני, הוא העומד מאחורי הפיתוח של ה-Kinesio Taping.
· הסוד הוא בפיתוח. הדרישות לפיתוח הטייפ היו שיהיה כדמוי עור. המתח, העובי, המשקל, ההתארכות/אלסטיות (35-40%) יהיו כמו של העור, חשוב מכך- שהטייפ לא יחנוק את העור ויהיה בעל דבק היפו-אלרגני ומבד שיאפשר הוצאת נוזלים (זיעה).
· קינזיו טייפ הוא הגוף היחידי שעוסק במחקר החל משנות ה-80.
· הקינזיו טייפ עשוי מ 100% כותנה.
· הקינזיו טייפ אינו טייפ מכני, הוא לא משנה תהליכים מכאניים אלא את המידע שקיים במפרק וע"י כך מביא לשיפור.
· בקינזיו אפשר לטפל בכל הגילאים מתינוקות ועד קשישים ואפילו גם על חיות!
· הטייפ משפיע על 5 המערכות הגדולות בגוף: עור, פאשיה סופר-פיציאלית, מערכת הדם והלימפה, השרירים והמפרקים (תחושתיות).  ישנן כ-1,400 אפליקציות שונות.
· את הטייפ אפשר להשאיר עד 3 ימים. הוכח שלאחר 3 ימים נוצר נזק בדמות קרעים בתוך הפאשיות.
· לקינזיו המקורי, מתחרים וחיקויים רבים, אז אל תתבלבלו! או כמו שאומרים בקינזיו: "If it doesn't say Kinesio it's NOT the real thing"

 

    לפרטים והרשמה


      לפרטים והרשמה
      Call Now Button