חשיבות התזונה הבריאה

חשיבות התזונה הבריאה

החומרים שאנחנו מכניסים לגופינו הם אבני הבניין שלנו בעזרתם אנו בונים את התאים, מחזקים את הרקמות  ודואגים על שימור הגוף ועל פעילות תקינה של המערכת. תזונה מאוזנת היא בסיס לבריאות ,לאיכות חיים טובה ולמיצוי הפוטנציאל האישי.

תזונה נכונה היא גם מרכיב חשוב למניעה של מחלות כגון: מחלות לב וכלי דם שביניהן טרשת עורקים, ריבוי שומנים בדם, לחץ דם גבוה, סיכון לאירועים לבביים וסיכון לאירוע מוחי. מחלות עצם ,אוסטיאופורוזיס, מחלות אוטואימוניות, סרטן , בעיות במערכת העיכול כגון: כיב קיבה, דלקת של הקיבה והמעיים, תסמונת המעי הרגיז, השמנת יתר, נפיחויות וסימפטומים נוספים הקשורים למערכת העיכול.

התזונה משפיעה גם על מערכת הנשימה, ניתן להקל על קוצר הנשימה ,שיעולים ,הצטברות ליחה, אלרגיה ,גירודים ועוד .בנוסף לתזונה ישנו כוח השפעה על כאבי ראש, כאבי בטן ,בעיות מפרקים והיתפסות השרירים.

הרפואה הסינית מדגישה את הקשר בין הגוף לנפש, התזונה יכולה להשפיע גם על רגשות האדם, מצב הרוח ועל מידת האנרגטיות . כאשר התזונה לא מאוזנת המצב משפיע על מערכת העצבים, יוצר דיכאון, חרדות, חוסר בטחון וכדומה.

אנרגיה של המזון

ברפואה הסינית ישנה טענה שלכל מאכל קיימת השפעה על האנרגיה של הגוף. הטמפרטורה של המזון משפיעה על מערכת העיכול והגוף. השפעה נוספת היא כיוון המזון בגוף לאן המזון מגיע ואיזה איבר מושפע מהמזון ברגע שהוא הוכנס לגוף לדוגמא: קפה חמים מעורר שתן. פלפל שחור מעודד זרימת צ’י ודם בגוף, הוא מחמם את הבטן גורם להזעה ועוצר שלשולים.

המלצות התזונה ברפואה המשלימה מתאימות בין המצב האנרגטי של האדם ובין האיכות האנרגטית של המזון ועל סמך זאת ניתנים כל הטיפולים לכל מטופל . המטרה היא להשלים חוסר איזון בגוף המטופל.

המלצות אישיות לתזונה נכונה

המזון אותו אנו אוכלים מתאים לכל אדם בצורה שונה, אותו מאכל יכול להיות מעולה לאדם אחד ולשני,להזיק, תלוי בהתאמה בין אנרגיות המזון. הבסיס להמלצות התזונה הוא עקרונות לחיזוק מערכת העיכול ולחיזוק האנרגיה בגוף.

קיומה של מערכת עיכול טובה הוא תנאי הכרחי לספיגה של המזון. אדם יכול לאכול מאכלים מרובים הטובים לו אך במידה ומערכת העיכול חלשה, מעט מאד מכל הטוב אכן ייספג לגוף.

חיזוק מערכת העיכול כשלב טיפולי הוא עקרון חשוב בכל שלבי החיים, ואף חשוב יותר כאשר הגוף זקוק למאמץ גופני גדול , כגון : התפתחות התינוק , גיל ההתבגרות, עבודה מאומצת ודרשנית או מצבי לחץ נפשיים מתמשכים, תקופת גיל המעבר, הפסקת הוסת אצל נשים ושינויים הורמונליים אצל גברים. מערכת עיכול תקינה חשובה מאד בעת תקופת הריון אצל נשים , הכנה לקראת הלידה, להתאוששות לאחר הלידה ולהנקה. לכל המצבים קיימות המלצות תזונה ייחודיות לכל שלב אולם הבסיס זהה לכולם. צריך לחזק את מערכת העיכול ולוודא שהיא יכולה לספוג את המרכיבים הניתנים לה במזון ,בפורמולות צמחי מרפא ובתוספות שונים.

sandwich-1329012-1280x960

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *