טיפולי גב במצב אקוטי

מה הסיבה להופעת כאב גב אקוטי?

כאב גב אקוטי ,הוא כאב המתפתח בצורה מהירה ויכול להמשך על פני מספר חודשים. כאב אקוטי הוא כאב חזק מאד, ברוב המקרים כאבי גב אלו מורגשים בחדות ולא ניתן להתעלם מהכאב.  כאב זה גורם лפחות סבל פיזי מהכאב האקוטי החזק  פעמים רבות זה אף פוגע בהתנהלות היומיומית והשבתה מכל פעילות השגרתית ופוגע באיכות החיים, ירידה במצב הרוח גורם לדיכאון, בעיה תפקודית יומיומית וכדומה. אחוז גבוה של אנשים סובלים במהלך חייהם מהופעת כאבי גב , חלקם אקוטיים וחזקים במיוחד. כאב בשילוב אקוטי מתמשך מעל לשלושה חודשים ישנו כאב גב כרוני עם התקפי כאב חדים

ישנה חלוקה נוספת של סוגי הכאב ומקור הכאב:

כאבים בגב

כאב בגב התחתון הוא כאב הנפוץ והמטריד ביותר על המטופלים . חלק גדול מהפניות של נובע מהתלונה על כאב גב עז ומתמשך. עקב תופעת הכאב ישנה פגיעה משמעותית באורך החיים של המטופל והוא נאלץ להימנע מכל פעילות. ישנם מטופלים אשר נאלצים לפרוש מעבודתם בטרם עת בגלל עוצמת הכאב. מרבית האנשים חושבים שהדרך לטיפול והשיקום הוא באמצעות  ניתוח. אך מסתבר שישנן שיטות המועילות יותר ואף גורמות להחלמה ללא התערבות ניתוחית. המחקרים מראים שמטופלים אשר עברו טיפולים משלימים מצב זהה למטופלים מכאב גב אשר עברו ניתוחים.

כאב גב וסיבת הופעתו

כאב עקב גידול סרטי – הנובע עקב מחלת הסרטן וגורם לכאבים. אנשים הסובלים מכאב זה הוא בעיקר עקב לחץ שמפעיל הגידול על רקמות האיבר וסביבתו, ובעקבות הלחץ נוצר כאב גב, גרורות  עקב הופעתן בעצמות או באיברים הפנימיים וגורם לפירוק העצמות ולכאב רב.

GODELMAN מרפאת מסייעת על תלונות הכאב של החולים הן במהלך הטיפול וגם בקרב חולים אשר מצבם קשב מכדי לשאת ניתוח או שלא ניתן לנתח אותם.

כאב במערכת העצבים

הכאב החזק ביותר נובע עקב פגיעה במערכת העצבים . מדובר על כאב חזק מאד הגורם לחולה לסבל רב.

מחלות ניווניות

יכולת לגרימת הכאב הוא עקב פגיעה בחוליות עמוד השדרה אשר ניתן לאבחן על ידי בדיקות הדמיה שונות ניתן לראות את השינוי בעצמות החוליות.

מחלות מולדות

הסיבות המולדות לכאבי גב הן פגיעות במבנה התקין של השלד ועמוד השידרה. לדוגמה עקמת  שמשמעותה עיקול לא תקין.

מחלות פרקים

תסמונת רייטר, זהו תהליך אוטו אימוני לאחר מחלת שלשולים מוביל ל אופיינית של סימפטומים כמו: דלקת בעין, דלקת שופכה, וכאבי גב עם פגיעה בעמוד השדרה. בנוסף מחלת פרקים שיכולה לפגוע במפרק שבין החוליות

 

 סוגי כאב המטופלים בקליניקת גודלמן

כאב ראש ומיגרנה, ניורופתיה,, כאבי שרירים ופרקים, כאב אקוטי וכרוני אשר הופיע ללא סיבה.

 

GODELMAN שיטות הטיפול בקליניקת

טיפולי עיסוי משקמים עוזרים מאד:

בעזרת טיפולי עיסוי משקמים ניתן להרפות את שרירי הגב התפוסים, לשפר גמישות בעמוד השדרה ולחזק את שרירי העזר, במטרה להפחית על העומס המופעל על הגב בשגרה היומיומית. כמו כן בעזרת פעילות גופנית  ניתן לאמץ צורת התנהגות ותנועתיות יעילה יותר ומזיקה פחות.

 

 

לפרטים והרשמה


לפרטים והרשמה
Call Now Button