לימודי דיקור סיני מקוצר

קורס דיקור סיני קצר ומעשי

במכללת גודלמן לרפואה משלימה מציעים קורס דיקור סיני קצר ומעשי, במסלול גמיש של לימודי בוקר או ערב, שמועבר על ידי צוות מטפלים בכיר. הלימודים ממוקדים בתכנים מעשיים  וכוללים תרגול אישי וקבוצתי, טיפולים במרפאה, פרויקטים טיפוליים ועוד.

מהותו של דיקור סיני

דיקור סיני המכונה בלטינית אקופונקטורה הינו שיטת טיפול בת אלפי שנים שמקורה בתורה ורפואה הסינית. על פי הרפואה הסינית בגופנו עוברת אנרגיה המכונה צ'י, שנעה בערוצי אנרגיה שונים שמכונים מרדיאנים. לאורכם של ערוצי האנרגיה יש נקודות שונות היכולות להשפיע על איכות זרימת האנרגיה בגוף. בדיקור סיני מחדירים מחטים זעירות לנקודות אלו שיוצרות תגובה בגוף וכך יכולות לשפר את תפקודו ולסייע בהחלמה מבעיות ומצבים רפואיים שונים.

 

תוכנית לימודי דיקור סיני

לימודי דיקור סיני מקוצר שמוצעים על ידינו מעניקים סל כלים מעשי לטיפול בתחום הכולל בין היתר:

 

 • מבוא לרפואה סינית- הכרת התורה הסינית שמאחורי הדיקור הסיני וגישתה הפילוסופית והרפואית.
 • נקודות דיקור- הכרת מסלולי מרדיאנים ונקודות דיקור אמפיריות וקלאסיות, ונקודות הפעלה, על השפעתן ותפקידיהן השונים ויכולת לאתרן לאורך ערוצי האנרגיה בגוף. כך למשל יוכרו מסלולי מרדיאנים של הלב, כליות, מגן הלב, ראות, מעי הדק, מחמם המשולש, כיס מרה, כבד, שלפוחית שתן וקיבה.
 • טכניקות דיקור- לימוד ותרגול טכניקות דיקור שונות וטכניקות טיפול נלוות נוספות, לרבות לימוד מיקומים, פורמולות דיקור והתוויות נגד.
 • כלי אבחון- הכרת ותרגול טכניקות אבחון שונות שמבוססות בעיקר על תשאול, בדיקת דופק ולשון, בחינת דפוסי אברים וכו'. כמו כן המשתתפים יכירו טופסי תשאול וילמדו להכין שאלונים אלו בעצמם באופן שיאפשר תשאול נכון ומדויק של מטופל ואיסוף מקיף של סימפטומים.
 • בניית תוכנית טיפול- התלמידים ילמדו כיצד להכין תוכנית טיפול על בסיס מאפייני מטופל, תוצאות אבחון וטיפול.

 

קהל יעד

לימודי דיקור סיני מקוצר מיועדים לקהל רחב חסר ידע וניסיון בתחומי טיפול, לצד מטפלים מנוסים מתחומים שונים הרוצים להעשיר את סל כליהם. כך למשל, לימודי דיקור סיני יכולים להתאים למטפלים בצמחי מרפא, מטפלים במגע, פיזיותרפיסטים וכדומה.

 

להרשמה ללימודי דיקור סיני מקוצר

להרשמה לקורס דיקור סיני קצר, לעוד מידע וייעוץ מקצועי, השאירו פרטיכם באתר שלנו, או צרו קשר עם מכללת גודלמן לרפואה משלימה בטלפון 08-8663620 או במייל college@godelman.co.il.

  לפרטים והרשמה


   לפרטים והרשמה
   Call Now Button