לימודי זן שיאצו

לימודי שיאצו – זן שיאצו

מכללת גודלמן לרפואה משלימה מזמינה אתכם להירשם אל לימודי שיאצו תלת שנתיים, המעניקים את כל הכלים הדרושים לביצוע טיפולי שיאצו ברמה הגבוהה ביותר. מאז שנת 1994 עברו בשערי המכללה מאות סטודנטים והיא נחשבת כיום לאחת המובילות בתחומה בישראל. הלימודים במכללה מתפרשים על פני קשת רחבה של תחומים, ביניהם עיסוי רפואי, רפלקסולוגיה, עיסוי שוודי, נטורופתיה, רפואה סינית ועוד הרשימה ארוכה. אחד התחומים הנלמדים הוא כאמור השיאצו ועליו נרחיב בשורות הבאות.

שיאצו – בין מזרח למערב

רבים מקשרים את השיאצו אל הרפואה הסינית, אולם למעשה מקורה של שיטת טיפול במגע זו היא יפן. באופן כללי, ניתן לחלק את האסכולות של השיאצו לגישה המערבית, כלומר מבוססת על הגישה האנטומית המקובלת במערב, ולגישה המזרחית המבוססת על עקרונות הרפואה הסינית. במכללה שלנו נלמדת האסכולה המזרחית אשר בדומה לרפואה הסינית גורסת כי בגוף האדם ישנם ערוצי אנרגיה שלא ניתן לראותם (מרידיאנים), אשר יש להם השפעה על האיברים השונים והם גם מושפעים מהאיברים. 

גישה זו דומה כמובן גם לדיקור הסיני (אקופנקטורה) ולטווינא המקובלת ברפואה הסינית, ולפיה מחלות הן מצבים המשקפים חוסר איזון מסוים. חוסר האיזון מתבטא בין היתר בחסימה של ערוצי האנרגיה (מרידיאן זה או אחר) וכן באיברים השונים, ומכאן מופיעים סימפטומים כמו כאבים, ריפיון, לחץ וכדומה. בשיטת טיפול זו עובד המטפל עם חלקי גופו השונים כגון כפות הידיים, המרפקים ואף הרגליים, עם לחיצות בנקודות ספציפיות המאפשרות לשחרר את האנרגיה התקועה ולהזרימה לאיברים המתאימים. בין היתר, באמצעות שיאצו ניתן לטפל בבעיות אורתופדיות של עמוד השדרה, בבעיות נוירולוגיות, במערכת העיכול, במערכת הרבייה הנשית, בהקלה על מתחים ועייפות, בהקלה על מצבים רגשיים, וגם לחיזוק המערכת החיסונית.

יש לציין כי לעיתים מכונים לימודי שיאצו גם בתור לימודי זן שיאצו. הכוונה היא לכך שעם השנים נזנחו חלק מהמוטיבים המזרחיים בשיאצו, שהתקדם לכיוון של גישות יותר מערביות. ואולם, הגישה המזרחית הוחזרה לקדמת הבמה על ידי מסטר יפני בשם שיזוטו מסונגה, אשר שם את הדגש על "הכאן ועכשיו" בטיפול, על המגע התומך של המטפל מול המטופל, על חשיבות הקשר שנוצר ביניהם, ועל עבודה לכל אורך המרידיאן ולא רק בנקודות ספציפיות.

לימודי שיאצו – זן שיאצו

כאמור, מסלול לימודי זן שיאצו במכללת גודלמן מתפרשים על פני שלוש שנים, כאשר השיעורים מורכבים מחלק תיאורטי ומחלק מעשי. מדובר במסלול מרתק ומלמד שבו רוכשים הסטודנטים את הכלים שיאפשרו להם להעניק טיפולי שיאצו ברמה מקצועית גבוהה, לצד יסודות פילוסופיים של הרפואה הסינית. מדובר בלימודים הנערכים בכיתות נוחות ובקבוצות מצומצמות, כאשר השיעורים מועברים על ידי אנשי מקצוע מובילים בתחומם ומעניקים את מלוא תשומת הלב לכל סטודנט וסטודנטית. התוכנית עומדת בקריטריונים בינלאומיים ואנו אף מסייעים לקידום התעסוקתי של הבוגרים שלנו.

לפרטי נוספים והרשמה אל לימודי שיאצו פנו אל נציגי המכללה בטלפון 077-7297977.

לפרטים והרשמה


לפרטים והרשמה
Call Now Button