לימודי רפלקסולוגיה קואורדינטיבית

אודות לימודי רפלקסולוגיה קואורדינטיבית

במכללת גודלמן לרפואה משלימה, לצד לימודי רפלקסולוגיה מוצעים גם לימודי רפלקסולוגיה קואורדינטיבית. מדובר בשיטת טיפול ייחודית שפותחה בארץ על ידי שמואל דייזל, ששמה דגש על יצירת סימולציה קואורדינטיבית. שיטה זו ייחודית בדרכי הטיפול שלה, עם מרחב הרבה יותר רחב וחופשי של מנחים, השוקיים כאיבר מרכזי, והרבה חופש יצירה ומחשבה למטפל.

שילוב של קואורדינציה גופנית ומחשבתית

רפלקסולוגיה קואורדינטיבית פותחה בתחילת שנות התשעים בישראל על ידי שמואל דייזל, מטפל, מוזיקאי ורקדן, שפיתח גם שיטת חינוך גופני ייחודית לעיוורים. העמקתו של דייזל בתנועת הגוף הובילה אותו לפיתוח שיטת טיפול שמשלבת קואורדינציה גופנית ומחשבתית, הדורשת מהמטפל רמה גבוהה של ריכוז ומודעות לתהליך הטיפולי המבוצע. בלימוד שיטת טיפול זו מושם דגש על יכולת פענוח, יצירה וחשיבה אישית של המטפל. העקרונות העיקריים מאחורי לימודי רפלקסולוגיה קואורדינטיבית כוללים:

 

  • מחשבה – השיטה מאפשרת לאדם לפעול מתוך מחשבה קואורדינטיבית-צירופית, במהלכה המוח יוצר הקשים וחיבורים הגיוניים משלו שנוצרים גם דרך הקשר בין עבודת ידי המטופל למוחו.
  • התבוננות – הטיפול מעודד התבוננת חופשית שפותחת צוהר לבחינת מצבים מנקודות וזוויות שונות. פיתוח יכולת זו דורש מהמטופל לצאת מתפיסת עולם מוכרת ונוחה לו ובכך מתאפשרת יכולת לבחון דרכים באופן שונה מהרגיל.
  • הטיפול- שלא כמו בטיפול רפלקסולוגי רגיל שמבוצע בעיקר מול כפות הרגליים, בטיפול קואורדינטיבי המטפל נע סביב המטופל ומסובבו בהתאם לצורך למנחים שונים על הבטן, הגב והצד. כמו כן הטיפול עצמו הרבה יותר חופשי ויצירתי.
  • אבחון- אבחון בכפות רגליים ברפלקסולוגיה קואורדינטיבית שם דגש על פרשנות אישית של המטפל שמבוססות על הקשבה פנימית נטולת ביקורת.
  • שוקיים- ברפלקסולוגיה הקואורדינטיבית מושם דגש מיוחד על טיפול בשוקיים, בהיותן איבר גדול שמחבר בין כפות הרגליים לשאר הגוף, בו לא אחת מצטברות חסימות. לכן טיפול בשוקיים מעלה באופן משמעותי את התוצאות של טיפול רפלקסולוגי בכפות רגליים.

 

לימודי רפלקסולוגיה קואורדינטיבית

ללימודי רפלקסולוגיה קואורדינטיבית, למידע נוסף וייעוץ מקצועי, השאירו פרטיכם באתר של המכללה, או צרו קשר עם מכללת גודלמן לרפואה משלימה בטלפון 08-8663620 או במייל college@godelman.co.il.

 

 

לפרטים והרשמה


לפרטים והרשמה




Call Now Button