עיסוי בריאותי לעומת עיסוי רפואי

מה ההבדל בין עיסוי בריאותי Wellness Massage לעיסוי רפואי Medical Massage ?

עיסוי בריאותי – סוג עיסוי שמטרתו הורדת לחץ ומתח והשריית תחושת רוגע בגוף ובנפש. המטפל יכול להתמקד בחלקים מסוימים בגוף או לחלופין לעבוד על כל הגוף. למשל המטופל יכול לקבל טיפול ממוקד גב תחתון, גב עליון וצוואר. קטגוריית טיפולים אלו יכולה לכלול עיסוי גוף שלם בשיטה שוודית,עיסוי שרירי השלד, או עיסוי רקמות עמוק. עיסוי בריאות עוזר בניקוי רעלים בגוף ומקנה הרגשה כללית טובה, בנוסף ליתרונות בריאותיים.

עיסוי רפואי – טיפול שניתן בעת כאבים ולרקמות מתוחות. בדרך כלל עיסוי רפואי כולל טיפול בחלק העליון או התחתון הקיצון של הגוף. רופא מטפל ייתן בדרך כלל הפניה לטיפול של עיסוי רפואי, המעיד על בעיה קיימת. במקרים כאלה יהיה כיסוי מטעם חברת ביטוח הבריאות של המטופל. קודם ישנו אבחון, ולאחר מכן יתבצע הטיפול בהתאם לאבחון.

מה בכל זאת המשותף לשניהם?

למרות ששני סוגי העיסויים שונים מבחינה הפונקציה הביצועית, שניהם מתייחסים לשיפור במצבו הבריאותי הכללי של המטופל. ישנו גבול די ברור בשוני ביניהם, בעוד שעיסוי רפואי מתמקד בבעיה או בפגיעה מסוימת בגוף, עיסוי בריאותי מטרתו להרגיע ולהוריד מתח בגוף. אין הבדל בחשיבות של כל אחד מסוגי עיסויים, בחירה של סוג עיסוי תלויה במצב ובצורך של המטופל. כמו כן, שתי שיטות העיסוי יכולות להיות מתורגלות גם על ידי מטפל בעיסוי רפואי וגם על ידי מטפל בעיסוי בריאותי.

לפרטים והרשמה


לפרטים והרשמה
Call Now Button