סדנת עיסוי לנשים הרות

 

עיסוי והיריון- היתרונות בעיסוי לפני הלידה

מחקרם מראים כי טיפולי עיסוי במהלך הריון מורידים חרדה וסימפטומים של דכאון, כאבי שרירים, מפרקים ומשפר בריאות העובר. העיסוי מטפל בצרכים שונים באמצעות טכניקות מגוונות , אחת מהן היא טכניקת עיסוי שוודי.

הוא מיועד להרגעת מתח שרירים, מחזור הדם והלימפה על ידי הפעלת לחץ מתון על חלקי גוף שונים. עיסוי שוודי הוא העיסוי המתאים ביותר עבור נשים בהריון מכיוון שהוא מטפל ברוב האי נוחויות הקשורות לשינויים בשלד ומחזוריות הדם הבאים בעקבות שינויי הורמונים.

ויסות הורמונים

מחקרים במהלך 10 ש נים האחרונות הראו כי רמות הורמונים המיוחסות לרגיעה וללחץ, השתנה באופן משמעותי כשנשים עברו טיפולים בתקופה הפרה נטאלית, מה שמוביל לשיפור במצב הרוח ולבריאות הלב. נשים שעברו עיסוי פעמיים בשבוע, למשך חמישה שבועות, חלה ירידה בהורמונים הקשורים ללחץ (קורטיזול ונורפינפרין) ודופמין וסרוטונין עלו (רמות נמוכות של הורמונים אלו גורמים לדכאון).

שינויים אלו ברמות ההורמונים הובילו לפחות סיבוכים בזמן הלידה ופחות מקרים של סיבוכים בילודים כגון משקל לידה נמוך.

הורדת נפיחות

אדמה, או נפיחות של המפרקים, לעתים נגרמת עקב ירידה במחזור הדם, לחץ מוגבר על כלי הדם העיקרים על ידי הרחם הכבד. עיסוי מסייע לעורר רקמות רכות כדי להפחית את כמות הנוזלים במפרקים הנפוחים. זה גם משפר את הסרת פסולת מרקמות הגוף על ידי מערכת הלימפה.

שיפור כאבי עצבים

בתקופת ההיריון המאוחרת ישנו כאס עצבי סיאטי,  כתוצאה מהישענות הרחם על שרירי רצפת האגן, מה שגורם למתח על שרירי רגל עליונה ותחתונה ונפיחות , והפעלת לחץ על העצבים באזור. הרבה נשים הרגישו שיפור בכאבים עקב שחרור המתח בשרירים באזור העצבים.

יתרונות רבים אחרים לעיסוי בעת ההיריון:

הפחתת כאבי גב, הפחתת כאבי פרקים, שיפור במחזוריות הדם, הפחתת אדמה(נפיחות), הפחתה במתח שרירים וכאבי ראש, הפחתה בלחץ וחרדה, שיפור החמצון ברקמות רכות ובשרירים, שינה טובה יותר.

לפרטים והרשמה


לפרטים והרשמה
Call Now Button