קורס דיקור סיני מעשי

על קורס דיקור סיני מעשי

רוצים לטפל כמדקרים סינים? מבקשים לקבל כלים מעשיים בתחום? במכללת גודלמן לרפואה משלימה מציעים לכם קורס דיקור סיני מעשי ממוקד, שבסיומו תקבלו תעודת מטפל מוכרת. הלימודים עצמם מתקיימים במתכונת גמישה במסלולי בוקר או ערב, בכיתות קטנות ועם צוות הוראה בכיר ומנוסה.

התורה שמאחורי דיקור סיני

לימודי דיקור סיני המוצעים על ידנו מבוססים על שיטת טיפול בת אלפי שנים המהווה חלק  מהרפואה הסינית. על פי התורה הסינית כל היקום על כל פרטיו כולל האדם מונעים על ידי אנרגית חיים שמכונה צ'י. בגוף האדם הצ'י זורם לאורכו ורוחבו, בערוצים קבועים שמכונים מרדיאנים. על המרדיאנים נמצא מספר גדול של נקודות בעלות יכולות להשפיע על זרימת הצ'י. לכן גירויים של נקודות אלו באמצעות מחטים ייעודיות מאפשרים הליכי ריפוי בגוף.

 

תהליך טיפול בדיקור סיני

במהלך קורס דיקור סיני מעשי לומדים המשתתפים ליישם תהליך טיפולי שלם המורכב מהשלבים העיקריים הבאים:

 

 • אבחון- כל טיפול סיני מתחיל באבחון מצבו של המטופל. האבחון מבוסס בעיקר על תשאול, התבוננות במצבו של המטופל, בדיקת דופק ולשון.
 • תוכנית טיפול- על פי ממצאי האבחון נבנית תוכנית טיפול הבוחנת גישות ונקודות טיפול מועדפות, מספר טיפולים ותדירותם.
 • דיקור- הדיקור עצמו מבוצע בדרך כלל כאשר המטפל שוכב באמצעות מחטים חד פעמיות, דקיקות וסטריליות. המחטים מוחדרות לנקודות נבחרות בהתאם לממצאי האבחון ותכנית טיפולית. לרוב מדובר בכמה נקודות שמתקיים בהן קשר שתומך בבעיה או באזור המטופל. נקודות אלו לא חייבות להיות באזור המטופל עצמו ולא אחת הן פזורות על מקומות אחרים בגוף.
 • המתנה- לאחר השמת המחטים המטופל נשאר עימן לפרק זמן מסוים במצב של מנוחה ורגיעה.
 • אבחון נוסף- בסיום הטיפול המחטים מוצאות ומבוצע אבחון נוסף, בעיקר של בדיקת דופק, להשפעת הדיקור על המטופל וקביעת מאפייני תוכנית הטיפול בהמשך.
 • משך טיפול- אורכו של הטיפול משתנה בהתאם למאפייני המטופל, נקודות דיקור ותגובת המטופל לדיקור. כך למשל, ילדים לרוב מגיבים הרבה יותר מהר לדיקור ולכן משך השארת המחטים עליהם הינו הרבה יותר קצר מאשר אצל אדם מבוגר.

 

להרשמה ללימודי דיקור סיני מעשי

להרשמה ללימודי דיקור סיני מעשי, לקבלת עוד מידע וייעוץ מקצועי בנושא, השאירו פרטיכם באתר שלנו, או צרו קשר עם מכללת גודלמן לרפואה משלימה בטלפון 08-8663620 או במייל college@godelman.co.il.

 

  לפרטים והרשמה


   לפרטים והרשמה
   Call Now Button